• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Norwegii

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak pod względem turystycznym kraj ten nadal jest stosunkowo mało znany – znacznie częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą położony jest kraj mający do zaoferowania bardzo wiele świetnych rzeczy. Jeżeli w takim razie chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie ciekawego miejsca, to jak najbardziej powinniśmy nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast w tym kraju należy rzecz jasna położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki znajdował się w Polsce – z tego też powodu obecnie znajdziemy w nim bardzo wiele pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak tak rozległym krajem, że warto pojechać nieco dalej na wschód, bo również i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Doskonałym przykładem może tu być chociażby Kijów, który obecnie niewątpliwie należy do zdecydowanie najciekawszych europejskich stolic.
Wybierając się na Ukrainę będziemy mogli zobaczyć tak dużo interesujących atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Równocześnie jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części możemy znaleźć wiele pozostałości po polskiej kulturze, zatem będzie to dla nas fantastyczna lekcja historii.

1. Dowiedz się więcej

2. Kliknij dla szczegółów

3. Dowiedz się teraz

4. Przejdź dalej

5. Przeczytaj więcej

Categories: Podróże

Comments are closed.