• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Wymarzona podróż poślubna, może Meksyk?

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najładniejszych krajów w Europie. Choć generalnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy jasno przyznać, iż Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę brać Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej zamożna, niż inne rejony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do bogactwa – np. za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są idealne dla fanów plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko piękne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów w Europie
Naprawdę wiele osób nawet uważa, że Italia to najładniejszy kraj na całym świecie. Trudno ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko wspaniałe miasta bądź plaże, ale również dały nam wybitnych artystów, smakowite potrawy bądź szybkie auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Włoch. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Dobre są także miasta zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, ale także warta uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ładne miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z niecierpliwością wyczekuje na jakże wspaniały okres którym jest urlop. Po długich tygodniach ciężkiej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila kiedy możemy wspólnie z rodziną wyjechać na wspólny wypoczynek. Obecnie wyborów w tymże zakresie posiadamy tak wiele, iż ciężko bywa wybrać. Dobrze jest zaznajomić się szczegółowo z ofertami różnych agencji turystycznych, które mają często do zaproponowania wiele fantastycznych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeśli jedynie mamy taką sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wakacje w mniej popularnych miesiącach. Oprócz tego, iż ceny wówczas są znacznie niższe, to ilość turystów w najpopularniejszych kurortach jest również mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszego wyjazdu weźmy pod uwagę także aby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża i dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą temperaturę i ciekawe zabytki do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tego państwa, a więc Ateny, jest wręcz przesiąknięta wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wczay do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dopadnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi wspaniałymi budowlami i legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu ludzi może być uważany za niemalże prawdziwy raj. W końcu to piękne państwo, w którym nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są godne, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest takim miejscem, do którego chce wybrać się naprawdę wielu turystów. Jeżeli należysz do owego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, że wypad do Australii to duży wydatek. To przecież kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, pewnie uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Należy najzwyczajniej ustalić sobie jakiś cel!
A należy otwarcie napisać, że Australia może zaoferować dla turystów dużo atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeżeli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania dużo zabytków, np. słynną Operę, lecz także dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem świecie, który ma do zaoferowania sporo niesamowitych widoków oraz Wymarzona podróż dla nowożeńców, a może Meksyk?
Ogólnie nie liczy się tak naprawdę miejsce, gdzie młoda para spędzi miodowy miesiąc, ale z pewnością bardziej interesujące są egzotyczne kraje, niż polskie góry. Cóż, takie są realia, trudno tutaj z nimi polemizować. No dobrze, ale do jakiego kraju w takim razie warto się udać? Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest Meksyk, czyli państwo zlokalizowane w Ameryce Środkowej. Ostatnio można wiele usłyszeć o Meksyku, jednak generalnie w negatywnym świetle. Naturalnie chodzi o takie tereny, które przypominają obecnie bardziej miejsce wojny, aniżeli sąsiada Stanów Zjednoczonych.
Meksyk ma poważny problem z mafią, jednak to tylko i wyłącznie domena wielkich miast oraz terenów przygranicznych. Zatem 99% Meksyku to całkiem bezpieczne tereny. Definitywnie nie można generalizować, w szczególności, że o ile stereotypy często są w jakimś stopniu prawdziwe, to w przypadku Meksyku nawet trudno mówić o stereotypach. Zwłaszcza, iż turystyczne regiony to bardzo bezpieczne miejsca. Wydaje się w takim razie, że każdy pan młody nie musi obawiać się o swoją żonę, bo każdego roku w Meksyku wypoczywa naprawdę wielu turystów. Warto wspomnieć, że samo wylegiwanie się na plaży, generalnie przebywanie w kurorcie turystycznym, to spore nadużycie. W końcu mówimy o państwie, gdzie podróżnicy są w stanie spędzić kilka dobrych lat.

1. Kliknij i zobacz

2. Przejrzyj

3. Przejrzyj

4. Otwórz link

5. Otwórz link

Categories: Turystyka

Comments are closed.